Salvesti omanik Veljo Ipits ei usu, et maksustavate tulude avalikustamine annaks midagi positiivset juurde, kuid kindlasti annab ajakirjandusele leiba.
„Inimesed näevad, et su tulud on nii väikesed ja selleks, et tulusid näidata, tuleks neid avalikult välja panna. Kui keegi arvab, et see ei vasta tõele, siis minnakse taga rääkima?,“ küsis Ipits, lisades, et tema ei karda oma tulu avalikustamist.
Ipits ei vaidle vastu, et positiivseid asju võib tulude avalikustamises täheldada. „Kui on kõik avalikud, siis üritatakse seda ka tõesena näidata,“ märkis Ipits. „Aga samas avalikustamine tekitab ajakirjandusel võimaluse pikalt arutleda ja rääkida selle üle, kes kui palju teenib ja kuhu seda raha paneb, kui palju ta riigile annab jne.“
Ta lisas, et võib-olla see teema on teatud lugejaskonnale huvitav lugeda ja selle ümber on võimalik palju keerutada. „Kas see positiivne pool selle asja juures on nii suur, selles ma kahtlen,“ märkis Ipits. „On palju kadetsejad, uurijaid, kes arutavad, et nii palju teenib, aga seda või teist asja ei tee. Kumb see positiivne või negatiivne asja juures on, seda on raske prognoosida.“
Artikkel jätkub pärast reklaami
Ipits ei näe tulude avalikustamisel mõtet. Kui avaldada, siis maksumaksjate edetabel, millest annab välja arutada, kui palju teeniti jne. "Kas peame neid numbriliselt kõik avaldama, võime ju neid kiita. Kui tahame pikki arutelusid, siis peaksime ka numbreid avalikustama," märkis ta.
Tänane Äripäeva juhtkiri kirjutab tulude avalikustamisest. Äripäev teeb ettepaneku võtta eeskujuks Soome, kus maksustatav tulu on avalikustatud juba pikki aastaid ning tänu sellele on vähenenud maksupettus. Äripäev küsib, kas Eesti peaks võtma Soome eeskujuks.