Sirje Rank • 22. jaanuar 2013
Jaga lugu:

Eesti jätkab finantstehingute maksu avangardis

Euroopa Liidu rahandusministrid andsid täna heakskiidu, et 11 asjast huvitatud liikmesriiki saaksid n.ö tihendatud koostöö korras edasi liikuda finantstehingute maksuga.

Lisaks Eestile kuuluvad nende riikide hulka Saksamaa, Prantsusmaa, Itaalia, Belgia, Austria, Hispaania, Kreeka, Portugal, Slovakkia ja Sloveenia.

Euroopa Komisjon sai volituse maksuettepanek välja töötada ja esitada, kinnitas rahandusminister Jürgen Ligi Brüsselis rahandusministrite kohtumise järel.

Ligi kordas, et mingit otsust selle maksuga liitumiseks ei ole Eesti teinud.

„Praegu osaleme protsessis ja katsume seda mõjutada enda tingimuste järgi,“ ütles Ligi.

Näiteks on Eesti tingimuseks seadnud, et jaekliendid ja pensionifondid oleksid kaitstud ning et see maks ei tooks kaasa tehingute kandumist teistesse riikidesse, rääkis Ligi.

Küsimusele, mis majanduslik mõte oleks sellise maksu kehtestamisel Eestis, kui ükski meie lähematest riikidest nagu Soome ja Rootsi ega ka Läti ja Leedu ei kavatse selle maksuga liituda, vastas Ligi, et Eestile on see esmalt Euroopa koostöö küsimus.

„Ja me oleme suure haardega. Me ei vaata ainult nina alla,“ märkis Ligi.

Maksu põhjenduseks kordas Ligi püüet finantssektorit muu majandusega sarnasemalt maksustada. Lisaks on maksu mõte ohjeldada lühiajalisi spekulatsioone.

„Eks me eelnõu pealt vaatame,“ kordas Ligi, et maksuga liitumise otsus on alles tuleviku teema.

Ligi sõnul liitub tõenäoliselt uue maksu avangardiga ka Holland.

Jaga lugu:
Seotud lood
Kõik seotud lood
Hetkel kuum Äripäevas