Koduomanike Liit on seisukohal, et seadus ei tohi aidata üürnikul kaaperdada omaniku vara.
Kolmapäevases "Pealtnägijas" kirjeldatud noore pere olukord pole sugugi ainulaadne Eestis ja Omanike Keskliit on seisukohal, et seadusandlus peab kaitsma omanikke enda kohustuste täitmise eest kõrvalehoidvate ning pahatahtlike üürnike eest, ütles Eesti Omanike Keskliidu peasekretär Priit Värk.
Värk sõnas, et sellise kurva olukorra valguses ei saa seadusandluse ning kohtusüsteemi hambutusele läbi sõrmede vaadata ning oodata, et olukord ise laheneks. "On hädavajalik, et pahatahtlike üürnike eest oleksid omanike huvid kaitstud ja loodetavasti võtab justiitsministeerium selle kiiremas korras ka päevakorda," rääkis ta.
Eile märkis justiitministeeriumi eraõiguse talituse juhataja Indrek Niklus, et kavatsetakse alustada analüüsi ja arutlemisega erinevate huvigruppidega.
Värgi sõnul pole siin tegemist Eesti spetsiifilise probleemiga, vaid puudutab ka teisi Euroopa Liidu liikmeid. Viimasel Rahvusvahelise Kinnisvaraomanike Liidu (U.I.P.I) konverentsil selgus, et Omanike Keskliidu partnerorganisatsioon Haus und Grund seisab Saksamaal sarnase problemaaatika ees.
Värk lisas, et täna sätestab võlaõigusseadus, et uus omanik võib tungival põhjusel üürilepingu lõpetada, ent samas on pahatahtlikul üürnikul õigus see vaidlustada ja kuni kohtuveskid jahvatavad, ka eluruumides edasi elada. Olenevalt vaidluse nüanssidest võib see venida paariaastaseks vägikaikaveoks ning lõpuks võib omanik kanda sel perioodil saamata jäänud üüritulu korstnasse.
Seotud lood
Koduomanikke ühendav Omanike Keskliit otsib inimesi, kes on valmis enda jäätmeveolepingu näite põhjal tegema hagiavaldust Tallinna linna vastu. Kõik kohtukulud hüvitatakse liidu poolt.
Omaniku õigused pahatahtliku üürniku puhul on üsna piiratud, kommenteeris kinnisvaraekspert Tõnu Toompark "Pealtnägija" saatelõiku majast välja kolima keelduvast üürnikust.
Ükski hooneomanik ei soovi keset talve seista silmitsi olukordadega, kus maja kommunaalkulud on paisunud ootamatult suureks või küttesüsteem lakkab hoopis töötamast. Eesti ilm on väga muutlik, eriti sügisperiood öökülmade ja hoogsadudega. Seega tuleb hooned varakult kütteperioodiks ette valmistada ning tegeleda ennetavalt
küttesüsteemide hooldusega.
Enimloetud
3
Ettevõtjad ei leia ka ise üksmeelt
Hetkel kuum
Ettevõtjad ei leia ka ise üksmeelt
Tagasi Äripäeva esilehele