Raivo Sormunen • 12 märts 2013

Päev börsil: Olympicu aktsia ligineb 2 eurole

Täna hommikul Hollandi valdusühingu omandanud ning Jerseyl kaks äriühingut loonud kasiinooperaator Olympic EG alustas päeva 1,96 eurol (+2,1%) ehk kõrgeimal tasemel pärast 2008. aasta septembrit.

Olympicu teatel oli firmade asutamise ja omandamise eesmärk luua juriidiline pinnas, et kasiinofirma tegevust laiendada nii maal kui ka internetikasiino turgudel.

Siiani on Olympic oma internetikasiino äriseisu kommenteerinud väga napisõnaliselt ning mahtude kohta pole infot jaganud.

Hästi on liikunud täna ka Arco Vara aktsia (1,27 eurot, +5,8%), mille Bulgaaria tütarfirma Arco Invest EOOD suutis Kreeka Piraeus Bankilt kaubelda välja soodsamad laenutingimused, mille käigus alaneb laenude intressimäära ca 1,5% võrra ning kontserni aastased intressikulud rohkem kui 200 000 eurot.

Samas võttis Arco Vara panga ees kohutuse tagastada järgmise aasta jooksul 1,8 miljonit eurot, mistõttu sõltuvalt kinnisvara müügitulemustest ja muudest asjaoludest võib laenude restruktureerimise vajadus tulevikus taas tekkida.

Eile õhtul trükiteenuste üksuse veebruarikuu 18,2% müügikäive kukkumisest raporteerinud Ekspress Grupp on alustanud tänast päeva 4,6% langusega, tasemel 1,04 eurot.

Meediafirma aktsionäride lohutuseks võib öelda, et Ekspress Grupi juhatuse esimees Gunnar Kobini sõnul on Printalli masinad märtsis taas korralikult koormatud.

Küllap aga soovivad investorid näha nende sõnade kinnituseks märtsikuiseid müüginumbreid.

Aasia börse laialt jälgiv MCSI Asia Pasific indeks langes täna 0,5% ning Euroopa börsid on alustanud 0,1% langusega.

Valuutadest on täna varahommikul viimase kolme ja poole aasta madalaimale tasemele langenud Jaapani jeen, mis liikus dollari vastu 96,71 jeeni tasemel.

Täna avaldatud Jaapani keskpanga viimase koosoleku raport näitas, et keskpankurid võivad hakata majanduse stimuleerimiseks ostma kokku pikema tähtajaga Jaapani valitsuse võlakirju ning riskantsemaid varasid.

Makro poole pealt ootavad investorid täna Suurbritannia jaanuarikuu tööstussektori müüginumbreid, mis peaks näitama 0% kasvu. Pärastlõunal avaldatakse USA veebruarikuu jaemüüginumbrid, mille keskmised ootused on 0,5% peal.

Tulemused avaldavad täna paljude seas MunichRe, Nordic Investment Bank ja GFK.

Hetkel kuum