Sirje Rank • 14. märts 2013 kell 21:21

Ansip Ülemkogul: valitud tee on õige

Brüsselis Ülemkogul viibiv peaminister Andrus Ansip ütles esimese päeva õhtul, et oodatud teravat debatti kas kärbete või kasvu ergutamise suuna vahel valitsus- ja riigijuhtide kohtumisel ei tekkinudki.

„Tegelikult seda debatti ei olnud,“ märkis Ansip. „Kõik leidsid, et valitud tee on õige. Tuleb jätkata kasinusmeetmetega, aga need kasinusmeetmed ei tohi ära tappa majanduskasvu.“

Teravaimatest probleemidest on Ülemkogul esil noorte tööpuudus.

Rootsi peaminister Fredrik Reinfeldt ütles esimest päeva kokku võttes, et tegemist on palju enama kui eelarvetasakaalu küsimusega.

ELi riikidest täidavad täna vaid Rootsi ja Soome  ELi võetud sihti investeerida vähemalt 3% ulatuses SKPst teadus- ja arendustegevust. „See laob vundamenti homsele kasvule,“ märkis Reinfeldt. „Ja see seletab osaliselt ka seda, miks riikide vahel on nii suured erinevused.“

Samuti on Rootsi praegu suurim majandus ELis, millel on eelarves ruumi oma majanduse ergutamiseks. Kui aga riik on minetanud konkurentsivõime, ei ole juurde laenamine lahenduseks, ütles Reinfeldt.

Euroopa Komisjoni president Jose Manuel Barroso märkis, et kokku lepitud eesmärkide elluviimine edeneb liikmesriikide tasandil liiga visalt ja liiga aeglaselt.

Hetkel kuum