Sirje Rank • 17. september 2013 kell 10:30

Leedu palub ELilt Venemaa suhtes abi

Leedu taotleb Euroopa Liidult abi diskrimineeriva käitumise lõpetamiseks Leedu ja Venemaa piiril, mis pärsib kaubavahetust ja õõnestab ELi konkurentsivõimet, teatas Leedu välisministeerium oma veebilehe vahendusel.

Venemaa poolt kasutusele võetud meetmed on vastuolus Maailma Kaubandusorganisatsiooni WTO reeglitega, ütleb Leedu väliminister Linas Linkevicius kirjas, mis on adresseeritud Euroopa Liidu välisasjade ja julgeolekupoliitika esindajale Catherine Ashtonile, transpordivolinik Siim Kallasele, maksuvolinik Algirdas Šemetale, kaubandusvolinik Karel De Guchtile ja laienemisvolinikule Stefan Fülele.

Venemaa pidurdab Leedu päritolu veokite piiriületust Kaliningradi piiril augusti lõpust ning kõigis piiripunktides 11. septembrist, vahendab agentuur Bloomberg.

Leedu on praegu Euroopa Liidu eesistujariik ning tõenäoliselt on Venemaa käitumine seotud Leedu hoiakutega ELi naabruspoliitika küsimustes. Leedu on ärgitanud Ukrainat ja teisi endisi NLi liikmesriike arendama tihedamaid kaubandussuhteid Euroopa Liiduga.

Hetkel kuum