Marta Jaakson • 23. oktoober 2013 kell 11:54

Eesti Post: pole piisavalt infot autode maksumuudatuse kohta

AS Eesti Post väliskommunikatsiooni juht Kadri Tonka nentis, et Eesti Postil ei ole täna piisavalt infot, et kommenteerida valituse plaanitavat autode maksumuudatust.

„Täna pole meil piisavalt infot ega selgitusi võimaliku maksumuudatuse kohta selles osas, mis puudutab põhitegevuses kasutatavaid tarbesõidukeid. Seepärast on meil keeruline kommentaari anda,“ teatas Tonka.

Eilsel Soraineni ärihommikul nentis rahandusminister Jürgen Ligi, et Eestis on levinud luua auto ülalpidamiseks ettevõte. Selle kohta ei osanud Tonka midagi arvata, kuna Eesti Postil selline praktika puudub.

„Võibolla oskavad sellele küsimusele vastata pigem ettevõtted, kus on väiksemad autopargid, mis koosnevad peamiselt sõiduautodest. Eesti Posti autopargis on üle 400 sõiduki ning oleme sellega ilmselt üks suurimaid Baltikumis, kuid meie autodest enamiku moodustavad siiski kaubikud,“ märkis Tonka.

Äripäev küsis autoparki omavatelt ettevõtetelt, mida nad arvavad valitsuse plaanist vähendada sõiduauto kasutamise eest makstavat hüvitist. 

Hetkel kuum