11 november 2013

Perekond Säde müüs Konesko osaluse soomlastele

Ärimees Margus Säde lesk Anneli Säde müüs perekonnale kuulunud osaluse masinatööstusettevõttes Konesko põhjanaabrite Konecranes Finance’ile.

Säde ettevõttele Spark Asset Management kuulus septembrini 30% Konesko aktsiatest. Firma juhatuse liige Anneli Säde ei soovinud tehingu üksikasju täpsustada, kinnitades vaid osaluse müümist. “Ma ausalt öeldes ei kommenteeriks seda. Seal ei ole sellist põnevat infot, mida lehes kirjutada,” ütles ta. Säde sõnul ei jää ta edaspidi elektrimootoreid valmistava ettevõttega seotuks. Äripäeva hinnangul võis tehingu hind olla 5–7 miljonit eurot.

Põhjuseks raha. Konesko osaniku ja tegevjuhi Mart Hirtentreu sõnul võis tehingu põhjuseks olla peamiselt raha, kuna Spark Asset Management oli Anneli Säde eestvedamisel passiivne omanik. “Pärast finantsjuhi Margus Säde lahkumist jäi (osalus) neile pärandiks. Nad aktiivselt protsessis ei osalenud ja jäid dividendide ootusesse,” ütles Hirtentreu.

Tegevjuhi sõnul näitab Soome osapoole soov osalust suurendada usalduse kasvamist. “Nad on meil suurim tellija. Ju nad on saanud kindlust ja näevad perspektiivi,” lisas Hirten­treu. Tema sõnul soovib Konesko lähiajal ka laieneda, et saada rohkem suuri kliente. “Oleme prototööd teinud Metsole, Konele ja teistele sama valdkonna tegijatele. Teeme nende nimel pidevalt tööd, aga seeriatootmisse pole veel jõudnud,” täpsustas Hirtentreu.

Tõusuteel. Konesko eelmise aasta käive oli 47,3 miljonit eurot ja kasum 1,6 miljonit eurot. Firmas töötab üle 300 inimese. Äripäeva Järvamaa TOPis kerkis ettevõte tänavu (koostatud mulluste majandusnäitajate põhjal) 40. kohale, masina- ja metallitööstuste TOPis 44. kohale.

Konesko ASi lõid 1992. aastal Mart Hirtentreu, Margus Säde ja Allari Leppik. Konecranes ostis 2003. aastal Koneskos 19protsendilise osaluse. Praegu on Soome firma osalus Koneskos 49,5 protsenti, Hirtentreul 46 protsenti.

Äripäeva Rikaste TOPis on Mart Hirtentreu 14,9 miljoni ­eurose  varaga  161. kohal.

Hetkel kuum