20. november 2013 kell 5:17

Tootmine oktoobris kallines

Tööstustoodangu tootjahinnaindeksi muutus oli 2013. aasta oktoobris võrreldes septembriga -0,7% ja võrreldes eelmise aasta oktoobriga 4,2%, teatas statistikaamet.

Tootjahinnaindeksit mõjutas oktoobris võrreldes eelmise kuuga keskmisest enam hindade langus kütteõlide ja elektroonikaseadmete tootmises, samuti hindade tõus metalltoodete tootmises.

2012. aasta oktoobriga võrreldes mõjutas indeksit keskmisest enam hinnatõus elektrienergia, gaasi, auru ja konditsioneeritud õhuga varustamises ning puittoodete ja toiduainete tootmises, samuti hinnalangus kütteõlide tootmises.

Ekspordihinnaindeksi muutus oli 2013. aasta oktoobris võrreldes septembriga -0,8% ja võrreldes 2012. aasta oktoobriga -1,9%.

Eelmise kuuga võrreldes langesid oktoobris keskmisest enam metsa, nahktoodete, naftasaaduste ning elektroonikatoodete hinnad ning tõusid metalltoodete, mööbli ja toiduainete hinnad.

Impordihinnaindeksi muutus oli 2013. aasta oktoobris võrreldes septembriga -1,3 % ja võrreldes 2012. aasta oktoobriga -3,5%.

Eelmise kuuga võrreldes langesid oktoobris keskmisest enam nafta- ja põllumajandussaaduste ning toiduainete hinnad, samas tõusid keskmisest enam nahk- ja tekstiiltoodete hinnad.

Autor: 1321-aripaev

Hetkel kuum