Ave Lepik • 25. november 2013 kell 5:28

Ansip kohtub Bukarestis Hiina kolleegiga

Peaminister Andrus Ansip osaleb nädala alguses Bukarestis Hiina ning Kesk- ja Ida-Euroopa valitsusjuhtide kohtumisel, mille eesmärgiks on arendada Kesk- ja Ida-Euroopa ja Hiina koostööd.

Täna kohtub Ansip ka Hiina Rahvavabariigi peaministri Li Keqiangiga, kellega on kavas rääkida Eesti-Hiina suhetest ja majandussuhetest.

Majandussuhted Eesti ja Hiina vahel toimivad, kuid koostöös on arenguruumi, vahendas valitsuse kommunikatsioonibüroo. Eesti üks esmaseid huve koostöös Hiinaga on ühistegevus kõrghariduse ning teadus-ja arendustegevuse vallas. Hiina on Eesti kõrghariduse turundusprojekti “Study in Estonia” kõige olulisem sihtriik. Projekti raames on Tartu Ülikooli, Tallinna Tehnikaülikooli, Tallinna Ülikooli, Estonian Business Schooli ja Mainori Kõrgkooliga osaletud mitmel rahvusvahelisel haridusemessil Hiinas ja töö välistudengite Eestisse õppima kutsumisel jätkub.

Homme kohtub Ansip veel Makedoonia Vabariigi peaministri Nikola Gruevskiga ja Albaania Vabariigi peaministri Edi Ramaga, et rääkida nende riikide tegevusest lõimumisel Euroopa Liiduga.

Hetkel kuum