Romet Kreek • 27. detsember 2013 kell 7:32

Jaapani fondid on riskifondide maailma priimuste seas

Jaapani riskifondid teevad rekordtootlusi ning on maailma paremiku seas, panustades, et Jaapani peaministri Shinzo Abe poliitika elavdab riigi majandust.

Stratton Street Capitali õiguste (warrant) fond on tootnud enam kui 300% ja Hayate Japan Equity Long-Short fond (mis omab nii pikki kui lühikesi Jaapani aktsiapositsioone) on raha  duubeldanud, vahendab Bloomberg.

Eurekahedge Jaapani riskifondide indeks, kuhu kuuluvad 80 fondi, on tootnud 11 kuuga 24%. See on parim aasta alates aastast 2000, kui Singapuri analüüsifirma hakkas andmeid koguma.

"Jaapan on tulnud paljude investorite tegevuspaigaks," ütles Symhony Financial Partnersi juhatuse kaasesimees David Baran. "Paljud investorid arvasid, et Jaapani ettevõtted on halvad investeeringud. See on osutunud valeks. Need investorid, kes magasid Jaapani maha, on motiveeritud tulema tagasi Abenomicsi tõttu."

Barani 200 mln dollariline SPF Value Realization fond on tänavu kuni novembrini tootnud 73%.

Maailma suuruselt kolmanda majanduse Jaapani aktsiaturg on Topix indeksi näol tõusnud 50% (jeenides). See on parim aasta alates 1999. aastast, kui indeks tõusis 58%.

Stratton Street Capitali õiguste (warrant) fond on tootnud novembirini 359%.

Hetkel kuum