Baltika: Viru keskus ei andnud meile võimalust

Rainer Saad 13. veebruar 2014, 15:44

Baltika Eesti jaemüügiettevõtte Baltman OÜ juhi Pille Põldsami sõnul puuduvad objektiivsed põhjused, miks pidi Monton Viru keskusest lahkuma.

Järgneb Pille Põldsami kommentaar:
Palju küsimusi tekitas see otsus ka meis. Kuid otsite põhjust valest kohast – oleme sellesse poekeskkonda ja teenindusse teadlikult panustanud ning olnud Viru keskusele enam kui korrektne partner. Puuduvad objektiivsed põhjused, miks peaks Monton olema üks lahkujatest. Viru keskuse poe asukoht oli meie klientide ja seega ka meie jaoks oluline. Lepingu pikendamise võimaluste üle läbi rääkimise võimalust meile ei antud. Seega Viru keskuse poolne otsus ei ole olnud äriline, vaid mingitel muudel, meile arusaamatutel alustel põhinev.

Viru keskuse Montoni majandustulemused on olnud meie jaoks positiivsed - see oli hinnatud pood Montoni klientide jaoks ja toodi 2013. aastal keskuse enda poolt esile kui üks Viru keskuse parimaid ostukeskkondi. Tegemist on Baltika Eesti turu ühe suurima käibe ja kasumlikkusega poega. Panustasime tugevalt poe arendamisse – just Viru keskuses rakendasime esimesena Eestis Montoni poe uut kontseptsiooni, ning teatasime keskusele ka oma soovist uuendada täielikult Baltmani pood.

On mõistetav, et keskus tahab areneda. Iseasi, kas siinsete moebrändide kõrvale surumine on see kõige arukam tee, mida mööda minna. Maailma kaubanduskeskuste kaubavalik muutub üha ühetaolisemaks ning selles valguses muutub ka meie kodumaise disaini ja moeloomingu kättesaadavus aina kriitilisemaks küsimuseks. Kui me ei väärtusta siinset disaini ja kogemust, siis on sellel laiemad mõjud, kui kodumaiste poodide sulgemine linna ühes kaubanduskeskuses.

Rääkides konkreetsetest poodidest, siis lähemaks kaupluseks alates märtsikuu lõpust jääb Viru keskuse Montoni klientidele nüüd Baltika Moetänava pood (Veerenni 24), kus on esindatud kõik meie kaubamärgid ning ka outlet. Samuti leiab Montoni kauplused endiselt Kristiine, Ülemiste ja Rocca al Mare kaubanduskeskustest.

Montoni naisterõivaste kollektsioonile pakub alates augustist kodu Tallinna kaubamaja. Baltmani kliendid leiavad värskelt disainiauhinna Kuldnõelaga pärjatud kaubamärgi kollektsiooni juba täna üles kaubamajast ja Kristiine keskusest, samuti Rocca al Mare keskuses asuvast uue kontseptsiooniga poest. Bastioni kliendid peavad oma sammud ümber suunama esinduskauplusse Viru tänaval või Rocca al Mare keskusesse. Ivo Nikkolo pood on ainuke, mis jääb Viru keskuses klientidele endiselt kättesaadavaks, kuid muudab asukohta.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    18. February 2014, 09:57
    Otsi:

    Ava täpsem otsing