Sirje Rank • 18. veebruar 2014 kell 20:19

Leedu minister: EL peaks Ukrainas sanktsioone kaaluma

Leedu välisminister Linas Linkevicius ütles täna pärast vägivalla puhkemist Ukrainas, et väljavaated kriisile poliitilise lahenduse leidmiseks jäävad järjest ahtamaks.

Intervjuus Bloombergile, mis toimus, kui miilitsa eriüksused olid alustanud rünnakut Kiievi keskväljakule, hoiatas Linkevicius Ukrainas kodusõja puhkemise võimaluse eest.

"Iga päevaga väheneb võimalus kriisile ratsionaalset ja rahumeelset lahendust leida," ütles Linkevicius.

Euroopa Liit peaks kaaluma sanktsioonide kehtestamist Ukraina ametnike vastu, kui valitsus peaks valitsusvastased meeleavaldused jõuga laiali ajama, ütles ta.

Ukraina valitsus peaks kuulama oma inimesi ja EL peaks kaaluma ametnike vastu sanktsioone - sealhulgas varade külmutamist ja tõkkeid reisimisele Euroopas - kui nad seda ei tee, ütles ta.

Linkevicius, kes on kahel korral olnud Leedu kaitseminister, kutsus Ukraina valitsust üles kompromissikõnelustele, mis  taaselustaks ELi ja Ukraina vahelise assotsiatsioonilepingu sõlmimise protsessi. Novembris jättis Ukraina president Viktor Janukovitš lepingu allkirjastamata, eelistades tihendada koostööd hoopis Venemaaga.

Hetkel kuum