Kuhu soetab soomlane Tallinnas kinnisvara?

Indrek Kald 21. veebruar 2014, 11:11

1Partner Kinnisvara Soome klientide maakleri Christian Ayreri sõnul ostavad soomlased Tallinnas kortereid kolme piirkonda.

"Neile on kõige olulisem asukoht – reeglina otsitakse Tallinna kesklinna," ütles Ayrer ja lisas, et igast laevast tulevad maha potentsiaalsed kliendid. Mullu müüs ta soomlastele ligi 40 korterit.

Põhjanaabritest huvilisi on Ayreri sõnul kahte sorti – keskealine jõukas inimene, kel on siin äri või elu ja kes otsib endale teist kodu ning need, kes näevad ostu puhtalt investeeringuna. "Esimesed vaatavad suuremaid kortereid ning oma maitse järgi, investor otsib pigem mitut väiksemat, mida on kerge välja üürida," selgitas ta.

Maakleri sõnul on soomlaste elu Eestis anonüümsem ja rahulikum. "Soome väiksemates piirkondades võib olla päris palju naabrite pilkusid – kes kuidas elab ja palju kulutab ning selle eest kolitakse ka ära," ütles Ayrer.

"Soomlase jaoks on Tallinna kinnisvara soodne – Helsingi kesklinnas maksab ühetoaline 300 000 eurot, Tallinnas saab poole vähemaga suure korteri," sõnas maakler.

Ayreri sõnul on Eesti ja Tallinn Soome investoritele välisriikidest esimene valik. "Rootsis kinnisvara ei liigu ja sinna pole mõtet raha panna. Läti või Lõuna-Euroopa jäävad juba kaugeks ja arusaamatuks," ütles ta.

Maa-ameti statistika kohaselt oli mullu iga viienda Tallinnas tehtud kinnisvaratehingu taga välismaalane.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. February 2014, 17:09
    Otsi:

    Ava täpsem otsing