Hiinas on pangapaanika

Romet Kreek 25. märts 2014, 15:13

Sajad hiinlased kogunesid täna kahe väikepanga kontorist raha välja võtma, kuna levisid kuulujutud, et üks nendest pankadest on maksejõuetu, vahendab Reuters.

Juhtum näitab, et Hiinas on peab kiiremas korras juurutama hoiuste tagamise süsteemi, et kaitsta hoiustajaid pankade maksejõuetuse eest. Hiinlased on aina närvilisemad, kartes, mida võib teha aeglustuv majanduskasv pankadele.

Hiina meedia kirjutas ja kohalikud ametnikud kinnitasid, et tavahoiustajad kogunesid Jiangsu provintsis Yanchengi linnas majandusraskustes Jiangsu Sheyang Rural Commercial Banki kontorisse raha välja võtma.

Poolametlik China News Services tsiteeris pangajuht Zang Zhengzhid, kes ütles, et tagab kõigile hoiustajatele rahamaksed. Uudises ei ole kirjas, kust hakkas kuulujutt levima.

Yandongi elanik Chen Dequn ütles, et nägi umbes 70-80 inimesest koosnevat inimsaba Sheyang Rural Commercial Banki kontori ukse taga.

„Praegu on seal 70-80 inimest,“ ütles ta. „Tavaliselt on seal umbes kümmekond inimest.“

Ühe teise väikepanga, Rural Commercial Bank of Huanghai ametnikud ütlesid, et ka neil oli sarnane hoiustajate raha väljavõtutorm, mille põhjustasid Sheyangi maksejõuetuse kuuldused.

„Meil on täna öösel erakorraline koosolek,“ ütles üks pangaametnik.

Pankade hävingud on Hiinas praktiliselt senitundmata nähtus, kuna arvatakse, et Hiina pankadel on sisuliselt valitsuse garantii.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. March 2014, 15:13
    Otsi:

    Ava täpsem otsing