Hiina investorid nõuavad raha tagasi

Romet Kreek 16. aprill 2014, 10:17

Hiina investorid nõuavad raha tagasi 973 mln jüaanisest ehk 156 mln dollarilisest kõrge tootlusega investeerimistootest. Investorid seisavad Shanxi provintsis China Construction Banki (CCB) kontori ees ühes politseinikega, vahendab Bloomberg.

Valgete maskidega inimesed kannavad silte "põlastusväärne pank" ja "makske meie raha tagasi". Neid on vähemalt 30. Taiyani linnas 521 kilomeetrit Pekingist kagus seisavad politsei erijõud protestijate vastas. Hiina suuruselt teine pank oli Songhuajiang River No. 77 trusti depoopank, mis on jätnud märtsis tegemata kuus makset.

"CCB on meid petnud," ütles 60aastane Shanxi resident Wang Fengying, kelle mees olevat investeerinud sellesse tootesse miljon jüaani. "Meie vanemad on väga vanad. Meil on raha vaja ravimite eest maksmiseks ja meie lapsele maja ostuks. Me oleme nii meeleheitel ja nad ei lase meil isegi nõuda meie raha tagasi."

Provintsi garantiiga Jilin Province Trust lõi Songhuajiang River No. 77, et kaasata raha Shanxi Liansheng Energy kaevandusprojektide rahastamiseks. See on provintsi suurim söekaevandaja.

Taiyani kogunenud investorite liider Li Taishan kohtus umbes kolm tundi pangakontoris panga töötajatega. Ta lisas, et pank vajab lisaaega. Investorid plaanivad vaikset protesti provintsivalitsuse hoone ees.

Usaldusühing pakkus investoritele olenevalt summast 9,8-12% aastatootlust. Investeerimise lävi oli miljon jüaani. Kohalikule omavalitsusele kuulub 97% Jilin Trustist.

Investoreid meelitasid usaldusühingutesse tootlused, mis ületavad pangahoiuste intressimäärasid. Usaldusühingute varad on kasvanud alates 2010. aasta algusest neli korda, avades sel teel investorid suurematele kahjumitele, kui Hiina aeglustuvas majanduses on laenu võtnutel üha rasekm maksta laene tagasi.

Alates 2012. aastast on vähemalt 20 usaldusühingut jäänud jänni laenumaksetega, teatas China Securities Co. Kõik on vältinud maksejõuetust.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
17. April 2014, 08:32

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing