Murdoch nimetas oma impeeriumi kaasesimeheks poja

Raido Neemre 26. märts 2014, 20:12

Meedia  ja meelelahutusettevõte Twenty-First Century Fox nimetas Lachlan Murdochi juhatuseväliseks kaasesimeheks ning ülendas James Murdochi kaasjuhiks.

Lachlan, kes on tegevdirektori Rupert Murdochi poeg, hakkab töötama koos juhtkonnaga globaalsete strateegiate arendamisel ning juhib üleüldist korporatsiooni agendat, teatas ettevõte täna.

Järelkasvu planeerimine News Corpis on võtnud aastakümneid ning kõik kolm Rupert Murdochi teisest abielust sündinud last on mingil hetkel olnud mantlipärija kandidaadid.

Oma tänases teates viitas Murdoch selgelt suundadele, milles ta soovib, et ettevõte liiguks: James hakkab efektiivselt ettevõtet juhtima ning Austraalias elav Lachlan saab juhatuse esimeheks.

Seitse aastat tagasi pööras Lachlan Murdoch selja oma vanaisa asutatud ettevõttele ning loobus oma asejuhi rollist peale oma isa ja teiste tippjuhtidega tüllipööramist.

Sellest ajast alates on ta keskendunud oma ärihuvidele Austraalias, juhtides oma investeerimisfirmat Illyria Pty. Samuti omab ta 9% Austraalia populaarsuselt kolmandast televõrgustikust Ten Network Holdings 

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
26. March 2014, 20:12
Otsi:

Ava täpsem otsing