Parteide kulud said avalikuks

1321-aripaev 17. aprill 2014, 13:58

Nii IRL, Keskerakond kui sotsiaaldemokraadid loodavad eurovalimistel saada kaks mandaati. Parteid plaanivad kampaaniale kulutada 200 000 kuni 300 000 eurot, vahendasid ERRi raadiouudised.

Teisipäeval kirjutas Äripäev, et erakonnad salatsevad ega soovi avaldada oma europarlamendi valimiskampaania eelarvet - ainsana ei teinud sellest saladust sotsiaaldemokraadid. Pärast Äripäeva kolmapäevast juhtkirja, milles me nõudsime kampaaniakulude avalikustamist, ongi nüüd hakatud rääkima planeeritud kuludest, ehkki täpseid summasid ikkagi ei nimetata, viidates sellele, et kampaania käigus võib veel viimasel minutil tulla vajadus lisaraha mängu panna.

ERRi raadiouudised vahendavad, et näiteks Reformierakond loodab mitte ületada eelmisteks eurovalimisteks panustatud summat, mis oli üle 327 000 euro. Mandaatide arvu Reformierakond ennustada ei soovinud.

IRLi kampaaniajuhi Tiit Riisalo sõnul loodavad nad saada europarlamendis kaks kohta. "Meie suurusjärk on umbes 300 000 eurot, võib-olla pisut rohkem, võib-olla pisut vähem," rääkis ta.

Keskerakonna kampaania eelarve koosneb kahest osast: ühe osa panustab erakond ning see jääb 200 000 euro piiresse, teise osa lisab igaüks 12 kandidaadist ise, selgitas partei peasekretär Priit Toobal.

Sotsiaaldemokraatliku erakonna kampaaniajuht Tarvo Sarmet ütles teisipäeval Äripäevale, et SDE eelarve on suurusjärgus 300 000 eurot, millele lisandub iga kandidaadi panus.

Loe lähemalt ERRi uudisteportaalist.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    19. April 2014, 15:15
    Otsi:

    Ava täpsem otsing