Savisaar: linna-pank murrab välis-pankade võimu

Harry Tuul 17. aprill 2014, 11:56

Tallinna linnapea Edgar Savisaar rääkis Kuku raadio saates Linnatund, et plaanitav munitsipaalpank on suunatud välispankade ülemvõimu murdmiseks ning riigi ja elanike hüvanguks.

Savisaare sõnul on munitsipaalpanga loomisel kaks eesmärki. Esiteks liiguvad välispankade kasumid valdavalt Eestist välja ning eesmärk on, et raha jääks siia. Teiseks pangateenuste hinnad.

"Arvame, et tähtis on pakkuda pangateenuseid võimalikult madalate teenustasude eest. Ühistupanku eristab see, et nad tegutsevad mittetulunduslikel ja kasumit mittetaotlevatel eesmärkidel," selgitas Savisaar.

Tema sõnul on panga loomine suunatud välispankade ülemvõimu murdmiseks ning riigi ja elanike hüvanguks. Panga nõukogu moodustavad Edgar Savisaar, Taavi Aas ja Ahti Kallaste.

Kui palju panga loomine maksma läheb, Savisaar otseselt ei vastanud. Ta ütles vaid, et see on vähem, kui jätkamine ilma munitsipaalpangata, vihjates veelkord välispankade kasumitele. "Oma mõtetes ma olen juba praegu selle liige," lubas Savisaar ka ise astuda ühistupanka.

Savisaar avaldas lootust, et nad leiavad seaduses ühistupanga loomiseks ette nähtud 50 ühistuliiget. Panga loomist saatvale kriitikale vastates tõi linnapea paralleeli, et ka tasuta ühistranspordi loomisele oli alguses palju vastaseid.

Juba täna on munitsipaalpanga loomise eelnõu Tallinna volikogu istungil ning Savisaar loodab, et see võetakse ka vastu.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
21. April 2014, 11:10

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing