USA ja Euroopa veoautotööstus vähendas PKC käivet

Birjo Must 08. mai 2014, 10:22

PKC Groupi esimese kvartali käive vähenes aastaga 9,5% ja kasum kukkus pea kaks korda, sest USA ja Euroopa veoautotööstus on languses.

Juhtmeköidiste ja ühenduskaablite tootmisega tegeleva PKC müügitulu vähenes esimeses kvartalis võrreldes mullu sama ajaga 9,5%, 203,8 miljoni euroni. Ärikasum enne ühekordseid kulusid oli 5,6 miljonit eurot, mis on 5,7 miljonit vähem kui mullu samal ajal.

Kolme esimese kuu EBITDA ulatus 7,6 miljoni euroni, mis on samuti pea kaks korda vähem kui aasta eest. Kasum aktsia kohta oli 0,04 eurot, võrreldes 0,14 euroga 2013. aasta I kvartalis.

Langeva veoautotööstuse mõju

Ettevõtte juhi Matti Hyytiäineni sõnul avaldas esimese kvartali tulemustele kõige rohkem mõju USA veoautode tootmise langus möödunud aasta lõpus. Samuti langes tänavu aasta alguses veoautode tootmine Euroopas.

PKC Group teatas kvartaliaruandes, et tänavune käive ja kasum tulevad väiksemad kui mullu. 2013. aastal ulatus ettevõtte käive 884 miljoni euroni. Käibeprognoos põhineb praegusele äristruktuurile. Müügitulu on langustrendis tänu USA veoautode tootmise pidurdumisele ja valuutakursi muutustele. Lisaks mõjutab ettevõtte teatel tänavusi kasuminumbreid reorganiseerimisplaanid Euroopas ja PKC Grupi kasvustrateegia elluviimiseks tehtavad kulutused.

PKC aktsia on aastaga tõusnud 25,89%. 

Harju Elekter müüs aktsiaid

Seni PKC suuruselt teine aktsionär AS Harju Elekter teatas täna 200 000 PKC Group Oyj aktsia müügist. Pärast tehingut kuulub ASile Harju Elekter 1094641 PKC Group Oyj aktsiat ning osalus ettevõttes langeb 4,6%le.

PKC Groupile kuuluvad juhtmekimpude tehased Keilas ja Haapsalus.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
08. May 2014, 10:22
Otsi:

Ava täpsem otsing