Tallinna Vesi uuendas laenu

Indrek Kald 28. mai 2014, 10:01

Põhjamaade Investeerimispank ja AS Tallinna Vesi kirjutasid alla kümneaastasele 20 miljoni euro suurusele laenulepingule.

Sellega uuendas Tallinna Vesi olemasolevat laenu Põhjamaade Investeerimispangast. Ettevõtte 95 miljoni euro suuruse laenujäägi osas muutusi ei toimunud, teatas veefirma.

Investeerimisprogramm kestab aastani 2017 ja selle eesmärk on vähendada avariide ja lekete riski ning parandada joogivee varustust. Ettevõte kavatseb uuendada nii joogi- kui ka heitveetorustikku. Samuti hõlmab see parandustöid suuremates heitveepumplates ja mudatöötlusjaamades.

2001. aastal erastatud Tallinna Vee suurim aktsionär on United Utilities. Ettevõttele kuuluvad joogi- ja reoveepuhastusjaamad ning varustus- ja kanalisatsioonivõrgud.

Põhjamaade Investeerimispank on rahvusvaheline finantsinstitutsioon, mille kaasomanikeks on kaheksa riiki: Taani, Eesti, Soome, Island, Läti, Leedu, Norra ja Rootsi. Pank rahastab era- ja avaliku sektori projekte liikmesriikides ja neist väljaspool. NIB omab kõrgeimat võimalikku krediidireitingut AAA/Aaa juhtivatelt reitinguagentuuridelt Standard & Poor's ja Moody's.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    29. May 2014, 11:00
    Otsi:

    Ava täpsem otsing