Tamming: Bulgaaria kriis tõstis käivet

Kaisa Gabral 02. juuli 2014, 08:50

Bulgaarias oli möödunud nädalal kriis ja selle mõju jõudis reedel ka Tavexi Bulgaaria üksuseni, märkis ASi Tavid suuromanik Alar Tamming.

“Nii valuutavahetus- kui kullakäive oli möödunud nädala reedel ja laupäeval ligi 50% tavalisest suurem. Inimesed võtsid raha pankadest välja ja pangakontorites olid pikad järjekorrad. Väike osa kliente vahetas väljavõetud raha valuutaks ja kullaks,” iseloomustas Tamming olukorda Tavidi Bulgaaria kontorites.

Ta lisas, et õnneks jätkas keskpank Bulgaaria leevide ümbervahetamist eurodeks ilma piiranguteta ja seetõttu on tänaseks olukord täielikult normaliseerunud.

Euroopa Komisjon kiitis heaks Bulgaaria taotluse avada krediidiliin ning toetada 3,3 miljardi leevi ehk 1,68 miljardi euroga riigi pangandussüsteemi.

“Praegu käib Bulgaarias arutelu, kuidas administratiivsete meetmetega paanikat vältida. Jutuks on 10aastase vangistuse määramine paanika õhutamise eest. Loomulikult on see ummiktee, sest eesmärgiks ei saa seada raha hoidmist pankades ja inimestele takistuste tegemist pangast raha välja võtmisel - eesmärgiks saab olla kõikide pangaklientide soovide igakülgne ja igal hetkel rahuldamine,” rääkis Tamming.

Ta lisas, et tema hinnangul peavad inimesed olema oma otsustes vabad ja neil peab olema vabadus oma finatsvaraga ümber käia nii nagu neile sobib. Pangad on inimeste teenindamiseks ja nende eksistents ei ole vajalik neile endile, vaid rahvale, rõhutas Tamming.

“Praegu on olukord Bulgaarias stabiliseerunud ja me töötame tavalises rutiinis,” lisas ta.

Meedia teatel saadeti First Investment Banki klientidele sõnumeid ja e-kirju, milles kästi neil oma hoiused välja võtta. See tõi pangafiliaalidesse pikad järjekorrad.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    03. July 2014, 14:32
    Otsi:

    Ava täpsem otsing