Pinged Venemaaga on Saksamaa börsi viinud suurde langusesse

Raido Neemre 06. august 2014, 21:38

Saksamaa aktsiaindeks DAX kukkus täna 9030,72 punktile, mis on 20.juuni kõrgpunktist 10,15% madalam. Analüütikud süüdistavad selles Ukraina halvenenud olukorda ning Saksamaa nõrkasid majandustulemusi.

Täna avaldatud andmete kohaselt olid Saksamaa majandustulemused teised kvartalis nõrgad ning majanduskasv on aeglustumas. Tööstustoodangu tellimused langesid juunis 3,2%, mis on suurim langus alates 2011. aasta septembrist ning ühtlasi on see suurem langus, kui analüütikud prognoosisid.

Turgude hirm suurenes täna tänu raportitele, mille kohaselt Venemaa väed olid Ukraina piiriäärsetele aladele koondunud, ähvardades potentsiaalse invasiooniga.

“Turud on kahtlemata ebastabiilsed, kuid on oluline meeles pidada, et vaid sellistel hetkedel saab osta oma lemmikaktsiaid soodsa hinnaga,” märkis AvaTrade turuanalüütik Naeem Aslam.

Pikas perspektiivis on DAX-i kindlasti rängalt mõjutanud arengud Venemaal, kuna indeksit juhivad ettevõtted, mis sõltuvad Venemaa energiast.

Deutsche Telekomi aktsiad tirisid indeksit täna samuti allapoole. Ettevõtte aktsiad kukkusid 3% peale Sprinti tagnemist Deutsche Telekomi T-Mobile U.S-le pakutud tehingust seoses regulatiivsete takistustega.

Investorid kardavad, et DAX võib järgmiste nädalate jookul veelgi enam kukkuda ning langeda kuni 8913 punktini nagu see oli märtsis.

“See on võimalk, kuid see, kas see juhtub või mitte, on juba teine teema,” märkis Sugarman.

“See sõltub paljuski sellest, kas Euroopa Liit jõuab Venemaaga mingile kokkuleppepe ja sellest, kas Saksamaa näitajad paranevad,” lisas ta. 

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
07. August 2014, 10:37
Otsi:

Ava täpsem otsing