Prantsusmaa 35-tunnine töönädal on ohus

Raido Neemre 28. august 2014, 19:41

Prantsusmaa uus majandusmister, endine investeerimispankur Emmanuel Macron, on vaatluse alla võtnud riigi lühikese töönädala, soovitades, et regulatsiooni tuleks lõdvendada ja firmadele tuleks anda vabadus suurendada töötajate töötundide arvu.

Macron soovitas Prantsuse ajakirjale Le Point intervjuud andes, et ettevõtetel peaks olema suurem autonoomsus ning 35-tunnist töönädalat võiks muuta, kui ühingud ja töötajad on selle poolt.

Riigi 35-tunnise töönädala kehtestas 2000. aastal sotsialistide valitsus ning seda on kritiseerinud nii rahvusvaheline üldsus kui ärimaailm.

Vastuseks Macroni ettepanekule märkis Prantsusmaa CFDT ametiühingu juht ja endine  Rothschildi pankur Laurent Berger, et ta teeb suure vea.

„See ei tule kõne allagi. See teema on suletud,“ sõnas ta.

Rahvusvahelise värbamisagentuuri Manpower Pransusmaa osakonna juht Alain Roumilhac märkis, et ta loodab, et Macron on õige inimene antud positsioonil ning nõustus, et riigi ettevõtted vajavad rohkem vabadust.

„See riik on liiga tsentraliseeritud ning me peame lõpetama reeglite ja otsuste tegemise ettevõtete eest, üks suurus ei sobi mitte kõigile,“ sõnas ta. „Me ei näe majanduses positiivset kasvu, seega on väga oluline võtta vastu kiireid ja karme otsuseid,“ lisas ta.

Prantsusmaa presidendi Francois Hollande'i majanduspoliitika on sattunud üha suurema surve alla peale seda, kui riigi töötusemäär tõusis juulis rekordtasemele. Prantusmaa tööministeeriumi ametliku statistika kohaselt oli töötute arv juulis 3,424 miljonit, mida on 26 000 võrra enam kui kuu varem.

Ka ettevõtete juhid on väljendanud oma toetust ideele lõdvendada tööturu regulatsioone. Siemensi Pransusmaa juht Christophe de Maistre märkis, et Prantsusmaa majandus kannatab liiga rangete tööregulatsioonide tõttu. 

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
28. August 2014, 19:41
Otsi:

Ava täpsem otsing