Pensioniiga tõuseb vähemalt 70ni

02. september 2014, 00:00

Olen 27aastane, kuid arvestan juba praegu sellega, et tulevikus pensioniiga tõuseb ning enne 70. eluaastat töötegemisest ei pääse.
Eestis on praegu pensioniiga 62-63 aastat. Minuvanustel ei tasuks seda võtta kui kindlat numbrit, mis jääb püsima ka siis, kui nemad ükskord pensionile peaksid jääma.

Oluline põhjus, miks pensioni­iga tõuseb, on rahvastiku vananemine. Tööealisi jääb vähemaks ning suureneb pensioniealiste hulk.

Selleks, et noored ei peaks üha kasvavat pensionäride hulka ülal pidama ning et tervishoiusüsteem vastu peaks, on pensioniea tõstmine väljapääsmatu.

Pikenda ise eluiga. Töövõimekuse säiliamine 70. eluaastani on üpris haruldane. Kunagi ütles majandusekspert Andres Arrak, et kui Eesti mehel pole just väga head geneetilist koodi või eriliselt häid elukombeid, ei saa ta teisest pensionisambast kunagi oma raha tagasi. Arrakul on õigus, sest pika eluea nimel tuleb vaeva näha. Igaüks saab kaasa aidata oma eluea pikenemisele, tehes regulaarselt sporti, tarbides vähe alkoholi ning toitudes tervislikult.

Meile on elamiseks antud üks keha ja see on paljuski meie enda teha, kui hästi me end seal tunneme.
Neile, kellele pikem pensioniiga võib meelehärmi tekitada, ütleksin lohutuseks, et inimeste eluiga on pikenenud terve ajaloo vältel, kuna kasutusele on võetud uusi tehnoloogiaid, mis on elu lihtsamaks teinud.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    02. September 2014, 15:20
    Otsi:

    Ava täpsem otsing