29. august 2014 kell 13:20

Kluge kaotas FI-le

Kohus ei rahuldanud Andrus Kluge kaebust finantsinspektsiooni vastu, teatas inspektsioon.

Tallinna halduskohtu tänase otsuse kohaselt oli finantsinspektsioonil 9. septembril 2013 õigus teha ettekirjutus. Inspektsioon tegi kõnealuse ettekirjutusega Krediidipanga aktsionäridele ettepaneku kutsuda Andrus Kluge Eesti Krediidipanga nõukogu esimehe kohalt tagasi, sest finantsinspektsiooni hinnangul ei vasta Andrus Kluge finantsjärelevalve poolt tuvastatud asjaolude tõttu seaduses sätestatud panga juhile esitatud nõuetele ja ei ole seetõttu sobiv Krediidipanga nõukogu juhtima.

Kohus nõustus finantsinspektsiooniga vastava ettekirjutuse seaduslikkuse osas. „Finantsjärelevalve hinnangul on Andrus Kluge lasknud end isiklikult kiskuda Krediidipanga aktsionäride vahelisse võimuvõitlusesse, sealjuures kaasates isegi oma abikaasa. Muuhulgas ostis Andrus Kluge Krediidipanga aktsiad laenuga selliselt laenuandjalt, kelle taust ei ole järelevalve jaoks läbipaistev ning ta oli seotud ka Krediidipanga juhatuse aktsiaostude ja nende läbipaistmatu finantseerimisega,“ selgitas inspektsiooni juhatuse esimees Kilvar Kessler pressiteates.

Finantsinspektsiooni hinnangul on Eesti Krediidipanga finantsseis täna hea, panga kapitaliseeritus on ligi kaks korda kõrgem kui seda nõuavad normatiivid, seega hoiustajatel põhjust muretsemiseks ei ole.

Hetkel kuum