Mait Kraun • 24. november 2014 • 1 min
Jaga lugu:

Kanepimüüjad valmistuvad esimeseks pühaks

Colorado marihuaana.  Foto: Bloomberg

Kanepimüüjad valmistuvad USAs esimesteks pühadeks alates vabaaja kanepi legaliseerimisest Colorado osariigis.

Näiteks ettevõttes nimega Grass Station, mis müüb 7 dollarilisi narkootilisi sigarette, 21 dollariga šokolaade ja 11 dollariga isegi huulepalsamit, on eesmärgiks saada sarnane tänupühade järgne müük nagu on suurtes kaubamajades või riidemüüjatel. Mitmed kanepimüüjad on traditsioonilise Black Friday ostlemispäeva nimetanud ümber Green Friday'ks (roheline reede).

„Meil on tõesti väga kõrged ootused,“ ütles Grass Stationi omanik Ryan Fox. „Praegu on inimestel õigus pühade ajal oma sõpradele kinkida kanepit. Selline asi pole varemalt eriti võimalik olnud,“ nentis Fox.

Kanepipoed ootavad 28. novembril, mis on päev pärast tänupüha, ukse taha pikka järjekorda. Näiteks Grass Station teeb ostlemispäeva puhul mitmeid eripakkumisi – kuusteist klienti saavad untsi kanepit 50 dollariga (mis muidu maksab 250 dollarit) ning kuuskümmend narkootilist sigaretti müüakse ühe dollari eest.

Colorados on peaaegu 300 legaalset kanepimüüjat, kellel on tegelikult muret rohkem kui kliendikampaaniate läbiviimine. Tööstuse jaoks on peavaluks rohkem kui 500 lehekülge regulatsioone ning piiranguid. Samuti on mure, et föderaalvalitsus võib marihuaanakaubandust näha jätkuvalt ebaseaduslikuna, vaatamata sellele, et ametnikud on nüüdseks teise suuna võtnud.

Jaga lugu:
Seotud lood
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt