Putini lähikondne: Venemaa kukub valusalt

23. detsember 2014, 07:49
Alexei Kudrin
https://www.aripaev.ee/storyimage/EA/20141223/NEWS/141229943/AR/0/AR-141229943.jpg

Venemaa endine rahandusminister ning Putini lähikondlane Alexei Kudrin ütles, et Venemaa seisab silmitsi täiemahulise majanduskriisiga, kirjutab Financial Times.

Kudrin lausus, et reaalpalgad langevad järgmisel aastal Venemaal 2-5%. Tegu oleks esimese langusega alates aastast 2000.

Alexei Kudrinit teatakse kui Vladimir Putini lähikondlast ning teda on peetud ka võimalikuks Dmitri Medvedevi järglaseks peaministri kohale.

„Täna ma võin öelda, et me kas oleme juba sisenenud või oleme parasjagu sisenemas täieulatuslikku majanduskriisi. Järgmisel aastal tunneme me seda täies ulatuses,“ lausus Kudrin.

Lisaks sellele andis ta Putinile nõu, mida peaks ette võtma, et parendada suhteid Läänega: „Mis puutub sellesse, mida president ja valitsus peaksid nüüd tegema, siis on kõige olulisem faktor Venemaa ja tema äripartnerite suhete normaliseerumine. Seda nii Euroopas kui USAs.“

Endise rahandusministri kommentaarid jõudsid avalikkuse ette pärast seda, kui rubla kurss oli ühe päeva jooksul 36% langenud.

Kudrin lausus, et kui nafta barreli hind jääb 60 dollarile, langeb Venemaa majandus tuleval aastal 4%. Venemaa keskpank on ennustanud 4,5-4,7% langust.

Lisaks sellele ennustas Kudrin, et ilmselt muutub ka Vene rahvas rahutumaks ning see võib avaldada mõju poliitikale. „Elustandard langeb ning see saab olema valus. Protestiaktsioonide arv kasvab,“ uskus ta. 

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
23. December 2014, 14:27

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing