Äripäev • 30. detsember 2014
Jaga lugu:

Savisaar läks uisuklipi küsimuste peale närvi

Savisaare jõulutervitus Supermanina.
Savisaare jõulutervitus Supermanina.  Foto: ekraanitõmmis

Eilsel Tallinna linnavalitsuse pressikonverentsil viisid Edgar Savisaare endast välja küsimused tema nn uisuklipi näitamise hinna kohta.

Eesti Päevaleht kirjutab, et Savisaar jättis vastamata küsimustele, mis puudutasid tema jõulutervituse näitamise kulusid. "Jõulud on selline aeg, kus peabki natuke nalja saama ja ega see reklaam ei olnudki surmtõsine asi," vastas Savisaar.

Edasised küsimused sel teemal blokeeris tema nõunik Moonika Batrakova, kes ei lubanud Savisaarel enam vastata. Pressikonverentsilt lahkuma asutanud Savisaar pöördus siiski ajakirjaniku poole ja vihastas silmanähtavalt, kirjutas Eesti Päevaleht. Savisaar haaras ajakirjanikul küünarnukist ja ütles, et sellistel teemadel ei peaks üldsegi jõulude ajal kirjutama.

Eesti Päevaleht kirjutas, et õhtusel tipptunnil maksab pooleminutilise reklaamiklipi näitamine kommertstelekanalis umbes 2550 eurot. Arvestades, et Savisaare klipp jooksis laupäeva õhtul Kanal 2 eetris olnud filmi pauside ajal viiel korral, teeb see ainuüksi paari tunni mängimise kuludeks 12 500 eurot. Ja seda vaid ühes kommertskanalis.

Tallinna linnavalitsus ei ole soovinud avaldada, palju on linnakassast välja käidud Savisaare nn jõulutervituse näitamise eest televisioonis ja plakatite eest linnaruumis. Teada on vaid, et klipi filmimiseks kulutati 35 000 eurot ning selle tegi ilma hanketa Tuisk Film Production.

Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt