Eestlane peab vaesusest pääsemiseks töötama 73 tundi nädalas

Siesta: hispaanlane uinakut tegemas  Foto: epa

OECD koostas raporti, kus analüüsis, mitu tundi peavad miinimumpalka teenivad inimesed nädalas töötama, et pääseda vaesusriskist. Eesti puhul on see näitaja 73 tundi, vahendab Bloomberg.

OECD 34 liikmesriigist on miinimumpalk kehtestatud 26 riigis ja kuigi organisatsioon koostas vastava raporti üksnes oma liikmesriikide kohta, saab siiski öelda, et miinimumpalka teenivatel inimestel on kogu maailmas raske hakkama saada.

Bloomberg kirjutab, et näiteks hispaanlased võiksid unustada siesta pidamise. Praeguste palgaandmete põhjal saab öelda, et miinimumpalka teeniv hispaanlane peab 40 töötunni asemel nädalas töötama 72 tundi, et pääseda vaesusriskist.

Vaesusriski piiriks on arvutatud 50% riigi mediaanpalgast ning aluseks on võetud leibkond ehk miinimumpalka teeniv inimene, kes peab toetama ka oma kahte last ja abikaasat.

Raportist selgub, et kõige enam peavad tööd rügama miinimumpalka teenivad tšehhid, kes peavad töötama umbes 85 tundi, et päästa oma pere vaesusriskist. Tabeli teise koha hõivab Eesti 73 tunniga. Kolmas on Hispaania. Lõunanaabrid lätlased peavad töötama umbes 70 tundi.

Raporti põhjal selgub, et neljas riigis on olukord märksa roosilisem: 40töötunnisest nädalast on enam kui küll, et miinimumpalka teeniv inimene oma peret saaks toetada. Näiteks peab Luksemburgi miinimumpalga teenija töötama nädalas üksnes üheksa tundi, et päästa pere vaesusriskist. Austraalia ja Iirimaa puhul on sama näitaja umbes 19 tundi, Suurbritannia puhul 25 tundi.

Hetkel kuum