Äripäev • 14. mai 2015 kell 10:00

Taavi Rõivas võttis üllatava nõuniku

Märt Rask hakkab peaministri nõunikuks  Foto: Veiko Tõkman, Äripäev

Peaminister Taavi Rõivast asub tasuta nõustama mees, kelle juures ta ise kunagi poliitiku teed nõunikuna alustas.

Nimelt hakkab peaministrit haldusreformi ja riigiõiguse teemadel nõustama Märt Rask. Rask asub koosseisuvälise nõunikuga tööle alates tänasest.

Rask nõustab peaministrit oma põhitöö kõrvalt ja tasu ta selle töö eest ei saa. Rask on vandeadvokaat, misi tähendab, et põhitööl on tema ülesanne oma klientide huvide kaitsmine.

Aastatel 2004 kuni 2013 töötas ta Riigikohtu esimehena. 2003 kuni 2004 oli ta Riigikogu X koosseisu liige ning õiguskomisjoni esimees. Aastatel 1995-1996 töötas ta siseministri ning 1992 ja 1999-2003 justiitsministrina, mil Taavi Rõivas oli tema nõunik. Märt Rask ei ole ühegi erakonna liige.

Uus komisjon. Tänasel istungil otsustas valitsus moodustada valitsuskomisjoni kohaliku halduse reformi ettevalmistamiseks ja läbiviimiseks. Komisjoni esimees on peaminister ja aseesimees haldusreformi elluviimise eest sisuliselt vastutav riigihalduse minister.

Komisjoni liikmeteks on justiitsminister, tervise- ja tööminister, siseminister, haridus- ja teadusminister, riigikogu põhiseaduskomisjoni ja riigikogu maaelukomisjoni esindajad, Vabariigi Presidendi kantselei esindaja, peaministri nõunik, aga ka omavalitsusliitude esindajatest Eesti Linnade Liidu ja Eesti Maaomavalitsuste Liidu esindajad ning Eesti Kaubandus-Tööstuskoja esindaja.

Haldusreformi seaduse ja teiste reformi teostamiseks vajalike seaduste jõustumise kuupäev on 1. juuli 2016.

Hetkel kuum