Äripäev • 7. august 2015 kell 10:57

Linnamäe ostis Läti uudisteagentuuri

Margus Linnamäele kuulub nüüd ka LETA.  Foto: Andras Kralla

Uudisteagentuuri Baltic News Service (BNS) omanik UP Invest OÜ on omandanud Läti suurima uudisteagentuuri LETA, teatas ettevõte.

„UP Investil on Balti meediaturu osas pikaajaline vaade. See tehing on oluline samm selles strateegias,“ ütles UP Investi juhatuse liige Sven Nuutmann. Nii BNS-i kui LETA kaubamärgid jäävad jätkuvalt Lätis kasutusele, lisas ta.

Olemasolevad LETA teenused Lätis säilivad. LETA jääb eraldiseisvaks teistest UP Investiga seotud Läti meediaettevõtetest.

„See on väga hea, et LETA sai rahvusvahelise haardega investori, kes tagab pikaajalised investeeringud uudiste ja meediamonitooringu teenustesse,“ ütles LETA juhataja Una Klapkalne pressiteate vahendusel.

LETA senised omanikud jätkavad äritegevust Lätis, sealhulgas meediasektoris, andes välja ajakirja Kapitāls ja korraldades seminare ja konverentse kaubamärgi BIG EVENT all.

Pooled on leppinud kokku, et tehingu hinda ei avaldata. Tehingu peab kiitma heaks ka Läti konkurentsiamet.

LETA on asutatud 1992. aastal, kuid uudisteagentuuri ajalugu sai alguse 1919. aastal. 2014 oli LETA-l 158 töötajat, käive oli 3 087 968 ja puhaskasum 9714 eurot.

UP Invest on Margus Linnamäele kuuluv investeerimisettevõte, kes on raha paigutanud meediasse, IT- ja tehnoloogiavaldkonda, jae- ja hulgikaubandusse ning tervishoidu. Näiteks kuulub talle Postimees ja pool Apollo raamatupoodide ketist.

Hetkel kuum