Äripäev • 7. september 2015 kell 9:15

Uusi autosid ostetakse vähem kui mullu

Nissan Qashqai on eestlaste üks lemmikuid.  Foto: EPA

Uute sõiduautode turul jätkus kerge tagasiminek ja augusti müüginumbrid jäid 2% võrra väiksemaks võrreldes eelmise aastaga. Augustis müüdi Eestis kokku 1524 uut sõiduautot ehk paarikümne võrra vähem kui mullu, teatas AMTEL.

Kokku on tänavu kaheksa kuuga müüdud uusi sõiduautosid 13 845, mis jääb eelmise aasta samale perioodile alla 1,9%. Segmentide jaotuses ei erinenud augusti müük tänavusest trendist ja jätkuvalt kasvab keskklassi ja väiksemate keskklassi autode müük, aga languses on keskmiste ja suurte maasturite osakaal. Näiteks moodustas augustis väiksema keskklassi autode osakaal segmentide jaotuses koguni 34%. Teiseks enim tundsid tarbijad huvi keskklassi autode vastu, milliste osakaal oli 17%. Uute sõiduautode osakaal kõigist augustis esmaselt registreeritud autodest oli 43%. Elektriautosid ei müüdud taas ühtegi.

Toyota, Škoda ja Volkswagen olid automarkide seas edukamad ning neid müüdi vastavalt 214, 141 ja 132 tükki. Juba teist kuud järjest kerkis aga enim müüdud mudelite edetabelis esikohale Nissan Qashqai, milliseid müüdi augustis 90 tükki. Järgnesid Toyota Avensis 87 autoga ja Škoda Octavia 56 müüdud autoga.

Vastupidiselt langusele uute sõiduautode turul jätkab tarbesõidukite turg tõusulainel ja augustis ületati mullused müüginumbrid 5% võrra. Klientidele anti augustis üle 310 uut tarbesõidukit. Kaheksa kuuga ületavad tänavused müüginumbrid 21,6% võrra eelmise aasta sama perioodi müüki. Markidest kerkis augustis edukaimaks Citroen 58 müüdud sõidukiga ning järgnesid Peugeot 56 ja Renault 35 tarbesõidukiga. Veokite müük jäi augustis tagasihoidlikumaks ja enim müüdud veokiks oli Scania 11 sõidukiga.

Hetkel kuum