Raido Neemre • 9. september 2015 kell 16:58

Audi usub jätkuvalt Hiina turgu

Foto: EPA

Hiina suurim luksusautode müüja Audi kinnitas peale augustikuist kliendihuvi suurenemist, et turg on taas näitamas paranemise märke, vahendab Bloomberg.

Audi on üsna kindel, et riigi kasvav keskklass kindlustab firma autoturu jätkuva kasvu keskmises ja pikemas perspektiivis, kinnitas firma tegevjuht Rupert Stadler.

Maailma suuruselt teine luksusautode tootja tegi ettevaatlikult optimistlikud prognoosid peale seda, kui allahindlused ja teised stiimulid aitasid Hiina müügitulemusi augustis kasvatada.

Autode müük kasvas 0,6%, mis on positiivseks kontrastiks peale seda, kui börside järsk kukkumine viis müüginumbrid juulis viimase 17-kuu madalaimale tasemele.

“Augustis paistis tunneli lõpus ere valgus,” sõnas Stadler. “Kuid ainult üks pääsuke ei tähenda veel suve. Seetõttu jääbki minu prognoos ettevaatlikuks,” lisas ta.

Kuigi üha enam kliente soetab omale auto ning ka atraktiivsed finantstingimused on aidanud automüüki suurendada, suurenesid ka autode allahindlused augustis, selgub Sanford C. Bernstein’i raportist.

Juulis kärpis Audi oma prognoose müüa 600 000 autot sellel aastal; see oleks tähendanud 3,6% müügikasvu.

Teised autotootjad, sh BMW globaalne luksusautode turu müügiliider, on samuti oma hindu kärpinud ja toodangut kohandanud.

“Müük aeglustus palju kiiremini kui me oleksime osanud oodata,” sõnas BMW finantsjuht Friedrich Eichiner.

 

 

Hetkel kuum