Mait Kraun • 30. september 2015 kell 21:01

Täna vahetus maailma rikkaim inimene

Amancio Ortega  Foto: epa

Täna vahetus maailma rikkaim inimene – hispaanlasest rõivaärimees Amancio Ortega tõukas troonilt Microsofti asutaja Bill Gatesi ja sai esmakordselt maailma rikkamaks inimeseks, selgub Forbesi andmetest.

Euroopa rõivaste jaemüügiga tegeleva ettevõtte Zara asutanud Amancio varandus ulatus 79,8 miljardi dollarini (71,83 mld euroni), millega ta möödus Bill Gatesist.

Ortega ei ole sugugi nii tuntud kui Bill Gates. Viimastel aastatel on ta rikaste edetabelis pidevalt ettepoole rühkinud, sest tema ettevõttel läheb hästi ja see laieneb.

Hispaanlane on oma varanduse ise välja teeninud. Nimelt sündis ta 1936. aastal, Hispaania kodusõja ajal, vaesesse perre, kus ei olnud vahel ka piisavalt toitu laual. Teismelisena loobus ta koolis käimisest ning hakkas kulleriks.

Ortega lõi oma rõivatööstuse alles 40-aastaselt. Kõigepealt kasvas ettevõte Hispaanias, laienes seejärel Portugali ja Prantsusmaale ning tänaseks on firma kasvanud rahvusvaheliseks.

Forbesi andmetel (hommikuse seisuga) suurenesid Ortega varad 24 tunniga 5,3 protsenti (4 miljardi dollari võrra). Suuresti oli see tingitud Zara emafirma Inditexi aktsiate kallinemisest. Viimase 10 aasta jooksul on Inditexi turuväärtus kasvanud 570 protsenti, mis on aitanud Ortegal rikaste edetabelis järk-järgult tõusta.

Hetkel kuum