Kadi Neemre • 17. november 2015 kell 17:13

Yellen kritiseerib FED-i seaduse eelnõud

Foto: EPA

Föderaalreservi juht Janet Yellen tegi avalduse, mille kohaselt on ta tugevalt vasu plaanitavale seadusandlikule Föderaalreservi reformi aktile.

Yellen kutsus seaduseelnõud “rängaks veaks”, mis õõnestaks Föderaalreservi poliitikat ning USA majandust üldiselt, vahendab CNBC.

“Kahjuks püüab FORM Act tõsta läbipaistvust ja aruandekohustust läbi valede meetmete, mis jätaks Föderaalreservi lühiajaliste poliitiliste otsuste ja surve,” märkis ta.

Seadus kahjustaks tõsiselt Föderaalreservi võimekust täita kongressi mandaati ning see oleks suur viga, mis kahjustaks majandust ning Ameerika rahvast.”

“Föderaalreservi järelvaate reform ja moderineerimise seadus (FORM) põhjustaks miljonitele ameeriklastele kannatusi ning politiseeriks rahanduspoliitika,” hoiatas Yellen.

Seaduseelnõu kohaselt peaks keskpank siduma intressimäära poliitika matemaatilise reegliga.

Seaduse algatajate eesmärk on, et Föderaalreserv tõstaks ja langetaks intresse sõltuvalt majanduslikest näitajatest nagu töötusemäär ja inflatsioon.

Seaduseeelnõu ei saa tõenäoliselt kongressi heakskiitu, kuid see on sellest hoolimata sundinud Föderaalreservi ametnikke avalikult oma muret väljendama

Yelleni sõnul sisaldab FORM auditi sätet, mis põhineb valedel eeldustel; seadus võib tema sõnul piirata Föderaalreservi võimekust kriisiolukorras tegutseda.

Tõenäoliselt võib see kahandada dollari staatust rahvusvahelistel finantsturgudel ning mõjutada finantsstabiilsust,” sõnas Yellen.

 

 

Hetkel kuum