Kaljuranna kaitsja: võru paigaldamisega läheb natuke aega

05. jaanuar 2016, 16:45
Ain Kaljuranna kaitsja Paul Keres
https://www.aripaev.ee/storyimage/EA/20160105/NEWS/160109909/AR/0/AR-160109909.jpg

Ain Kaljuranna kaitsja advokaat Paul Keres avaldas lootust, et tema klient saab paari päeva jooksul koju.

Millal täpselt Kaljurand vanglast vabaneb, Keres kommenteerida ei osanud. Küll aga kinnitas ta, et täna Kaljurand ei vabane. „Kohus on öelnud, et vahi all enam hoidma ei pea. Kriminaalhooldajal läheb tõenäoliselt oma töö tegemiseks natuke aega, et nõndanimetatud võru külge panna ja paigaldada elektrooniline seade,“ kirjeldas Keres.

Ain Kaljurand vangistuses olnud aja jooksul oma perega suhelda ei saanud. Keres nentis, et ega ükski inimene pole selle üle rõõmus, kui ta perekonnast ja välismaailmast eraldatakse. 

Millised piirangud elektroonilise valvega kaasnevad, Keres täpsemalt kommenteerida ei osanud. Küll märkis ta, et Kaljurand hakkab viibima oma kodus ning tema kaitseõigust ei saa keegi piirata. „Advokaadiga kohtuda ikka saab, muus osas olen sama põnevil kui teie,“ vastas ta.

Ain Kaljuranna esindajad on Leon Glikman ja Paul Keres. Kohus rahuldas täna Ain Kaljuranna ja Ain Kiili esindajate taotluse vabastada Tallinna Sadama endised juhid vahi alt ning asendada see elektroonilise valvega.

Mullu 26. augustil pidas kapo kinni riigiettevõtte Tallinna Sadam juhatuse esimehe Ain Kaljuranna ja juhatuse liikme Allan Kiili, kahtlustades neid suures ulatuses altkäemaksu võtmises mitme aasta jooksul ning rahapesus. 28. augustil otsustas kohus võtta prokuratuuri taotlusel Kaljuranna ja Kiili vahi alla. Samal päeval otsiti läbi Kaljuranna ja Kiili töö- ning elukohad.

Riigiprokuratuuri kahtlustuse järgi võttis Kiil väidetavalt altkäemaksu miljonite eurode ulatuses ning Kaljurand sadade tuhandete eurode ulatuses. Tegemist on ühe suurima korruptsioonijuhtumiga peale maadevahetust

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    05. January 2016, 16:50
    Otsi:

    Ava täpsem otsing