Maksu- ja tolliamet (MTA) pakub esimest korda käibemaksukohustuslaseks registreeruvale alustavale ettevõtjale maksunõustamist, aasta algusest on maksuabi antud 165 ettevõtjale, teatas amet.
- Maksuamet pakub alustavale ettevõtjale maksuabi. Foto: PantherMedia/Scanpix
MTA soovitab
Alustaval ettevõtjal tasub eelistada ise oma äriühingu asutamist selle asemel, et käibemaksunumbri saamise eesmärgil osta üles numbrit omav äriühing.
„Selliseid valmisfirmasid ostetakse meie andmetel kuus umbes 130 ja hinnad ulatuvad 1500 euroni. On aga juhuseid, kus sellise pikalt tegevuseta äriühinguga tulevad kaasa ka varasemad probleemid, mis võivad uue tegevusega alustamist hoopis viivitada,“ ütles maksuameti teenindusosakonna talitusejuhataja Monika Jõesaar.
MTA teenindusosakonna talitusejuhataja Monika Jõesaare sõnul on nõustamiste eesmärk anda näpunäiteid ettevõtjatele, kes alustavad käibemaksu arvestamist oma tehingutelt, ja neile, kel on varem olnud väiksemaid eksimusi käibemaksu deklareerimisel ja tasumisel.
„Umbes 40 protsendiga taotluse esitanutest võtame ühendust ja räägime enne numbri andmist üle maksudega seotud baasinfo: kuidas leida teavet meie kodulehelt, milline on juhatuse liikme vastutus, kuidas valida tehingupartnereid petuskeemidesse sattumise vältimiseks ning kust saada täiendavat nõu,“ lisas Jõesaar.
Nõustamisteenuse tagasiside on olnud hea, vastanutest pea 80 protsenti pidas abi kasulikuks ning käibemaksunumbri saamist mugavaks.
Sellest nädalast on käibemaksukohustuslaseks registreerimisel kasutusel ka lihtsustatud taotluse vorm, lisas maksuamet.
Seotud lood
Eestis seisavad tuhanded lapsed ja pered silmitsi väljakutsetega, mida on raske ette kujutada. Üks väike heategu võib nende elus palju muuta. Sel aastal astus
Wallester – innovaatiline finantstehnoloogia ettevõtte, mida tunnustati hiljuti Eesti edukaima idufirmana – olulise sammu ja asus partneriks MTÜ-le
Naerata Ometi. Selle organisatsiooni eesmärk on tagada, et keegi ei peaks eluraskustega üksi silmitsi seisma.