Harro Puusild • 28 märts 2016

Suured kütusetarbijad suunavad tankimist Lätti

Eesti Õliühingu esimees Toomas Saks hoiatab, et Eesti ja Läti hinnavahe diislikütuse hulgiostudel on 10 senti naabrite kasuks.   Foto: Andres Haabu

Paljud suured kütusetarbijad, eelkõige transpordiettevõtted, on oma tankimise viinud Lätti, kirjutab 27. aprillil kütuseturu aastakonverentsil esinev Eesti Õliühingu esimees Toomas Saks.

"Eelmine aasta oli aasta, kui poliitikud otsustasid tõsta aktsiisimakse kütustele. Vähe sellest, et see oli ootamatu, oli ka aktsiiside tõus 10% bensiinidele ja 14% diislikütusele väga järsk," kirjutab Toomas Saks. 

"Nii järsk tõus mõjutab juba praegu mootorikütuste tarbimist. Paljud suured tarbijad, eriti transpordiettevõtted, on juba praegu teatanud, et on oma tankimise siirdanud Lätti. Tõsi, selle aasta algusest tõstis aktsiise ka Läti, aga diislikütusele ainult 3% ja bensiinidele 7%, nii et diislikütuse hulgiostudel on hinnavahe praegu umbes 10 eurosenti meie naabrite kasuks," lisab Saks. 

Loe Toomas Saksa pikemat kommentaari Äripäeva teemaveebist Tööstusuudised.ee

Eesti Õliühingu esimees Toomas Saks esineb 27. aprillil kütuseturu aastakonverentsil, kus räägib lähemalt sellest, millised muutused ootavad Eesti kütuseturgu 2016. aastal. 

Hetkel kuum