Pärn Kruuda kinnipidamisest: see on ülereageerimine

17. august 2016, 12:45
Oliver Kruuda pikaaegne äripartner Aivo Pärn.
https://www.aripaev.ee/storyimage/EA/20160817/NEWS/160819768/AR/0/AR-160819768.jpg

Tavaliselt sellise asja eest kinni küll ei peeta, kommenteeris Oliver Kruuda äripartner Aivo Pärn.

Maksuamet Pärna Kruuda kahtlustusega seoses tülitanud ei ole ja teda pole ka küsitletud. „See ei puuduta üldse kuidagi mind," selgitas Pärn.

Vana äripartneri ja sõbra kinnipidamine tekitas tema sõnul väga imelikke tundeid. „Muidugi tuli see üllatusena, kellele ei oleks tulnud. Kui see on nii, nagu seal kirjas on, siis sellise asja eest küll tavaliselt kinni ei peeta. See on ülereageerimine. Muud ma ei tea, kui ajakirjanduses kirjutatakse.“

Ka kinni peetud Allan Viirmaa, Tere nõukogu esimehe, juristi ja õigusbüroo Viirma & Saar teine partner Janno Saar ütles, et kahtlustatavate kinni pidamine just vähe jõuline ei olnud. Seda, kas äripartneri Viirma kinni pidamine ja talle ka kahtlustuse esitamine teda ka ehmatas või kas ka nende õigusbüroo otsiti läbi, ei soovinud Saar kommenteerida.

Puistamine piimatööstuses

Eile hommikul pidasid maksu- ja tolliameti uurijad maksukuritegudes kahtlustatavatena kinni kuus isikut, kelle seas oli ka AS Tere juhatuse liige Oliver Kruuda ning veel viis Terega seotud inimest.

Eesti Päevalehe andmeil esitas Põhja prokuratuur Kruudale kahtlustuse karistusseadustiku paragrahvi 389 alusel, milleks on maksukohustuse varjamine ja tagastusnõude alusetu suurendamine. Seaduse kohaselt on maksuhaldurile andmete esitamata jätmise või valeandmete esitamise eest karistus kas rahaline või viie aastane vangistus.

Kuriteokahtlustus on esitatud kuuele füüsilisele isikule ning ühele juriidilisele isikule ning kahtlustuse sisuks on maksuametile valeandmete esitamine, mille tulemusel on jäetud riigile tasumata nii tulu- kui ka käibemaksu kokku umbes 375 000 euro.

Äripäev kirjutas tänavu, kuidas Terele piima vahendamiseks loodud, kuid maksejõuetuks muutunud Aivo Pärna firmast UP Varud rändas üle poolteise miljoni Sander Pärna rallitiimile, firma asutanud kogudusejuhiga seotud firmale ja Pärna pangakontole.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
17. August 2016, 12:51

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing