Äripäev • 23. september 2016 kell 7:35

Riigi õigusabiraha sai otsa

Eesti Advokatuuril lõppes selleks aastaks ettenähtud tasuta õigusabi osutamise raha.  Foto: PantherMedia/Scanpix

Eesti Advokatuur küsis justiitsministeeriumilt riigi õigusabi osutamiseks lisaks 440 000 eurot, sest seoses suurte kulutustega näiteks Pauluse ja Dikajevi kriminaalasjadele, pole tasuta õigusabi osutamiseks enam raha.

Riigi õigusabi ehk tasuta õigusteenust pakuvad advokatuuri advokaadid riigi tellimuse alusel. Selle aasta mahukate kriminaalasjade tõttu on aga ettenähtud eelarve lõpukorral ning advokatuur taotleb riigieelarvest lisasummana 440 000 eurot. 

„Riigi õigusabi rahastamise eelarve miinus tähendab seda, et novembri keskpaigaks võib tasuta õigusabi osutamiseks mõeldud raha otsa saada,“ märgib advokatuuri aseesimees Jaanus Tehver. „Ühelt poolt on puudujääk tingitud tõesti mahukatest Pauluse ja Dikajevi kriminaalasjadest, kuid teisalt on reservi puudumine olnud aktuaalne juba aastaid.“

Tehveri sõnul on advokatuur valiku ees, kas suurendada reserve õigusteenuse osutamiseks või tekib oht peatada aasta lõpus riigi õigusabi osutamine.

Riigi õigusabi on isikule õigusteenuse osutamine riigi kulul. Teenus on suunatud eelkõige neile, kes majandusliku seisundi tõttu ei suuda õigusabi vajamise ajal tasuda õigusteenuse eest. Advokatuurile oli selleks aastaks riigi õigusabi osutamiseks ja korraldamiseks eraldatud ligi 4 miljonit eurot.

Hetkel kuum