Hillar Teder suurt kukkumist rikkuses ei tunnista

30. september 2016, 07:15
Hillar Teder
https://www.aripaev.ee/storyimage/EA/20160930/NEWS/160929616/AR/0/AR-160929616.jpg

Rikaste TOPi suurim kukkuja Hillar Teder ise muutust ei tähelda.

„Ma ei tea, arvan, et see võib tuleneda arvutusmetoodikast. Ma ei tähelda küll ühtegi muudatust isiklikult,“ väitis ettevõtja Hillar Teder, kes kukkus rikaste edetabeli 5. kohalt tänavu 42. kohale.

Aastaga kaotas ta Äripäeva arvutuste järgi oma vara väärtusest 98,7 miljonit eurot. Veel aastal 2014 oli Teder 238,4 miljoni euroga rikaste edetabelis teisel kohal. Teder ütles, et tänavu on läinud tema ettevõtetel tõusvas joones ning näha on kasvu.

Vaata värsket Rikaste TOPi siit.

Teder võitleb siinsete suurprojektide, nagu näiteks Tallinna Admiraliteedi basseini juurde rajatava kaubakeskuse Porto Franco kõrval ka endiste Ukraina äripartneritega, et saada tagasi kontroll Kiievis asuvas Sky Malli kaubanduskeskuses. Tänavu kevadel sai ta küll olulise kohtuvõidu, kuid rõõmustamiseks on veel liiga vara, sest vastasleer on väga mõjukas ja Ukraina presidendi lähikondlaste toetatud.

Kehvalt on käinud ka Tederi osalusega Vene ühe suuremal jaeketil O´Key, mis küll kasvatas poole aastaga käivet enam kui 10% võrra, 1,14 miljardile eurole, kuid teenis selle juures 10,5 miljonit eurot puhaskahjumit (aasta varem oli tulemus 9,74 miljonit eurot kasumit). Ebaedu põhjuseks toodi brutomarginaalide vähenemist ning oodatust suuremaid kahjumeid, mida saadi ebaefektiivsete poodide sulgemisest.

Hästi pole sel aastal läinud ka O'Key aktsial, mis on aasta algusest langenud 13% ning aasta tipust peaaegu 30%. Viimase näitaja järgi on aktsia langenud karuturule. Analüütikud ja keti võtmeisikud aga näevad tulevikku helgemates toonides.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
29. September 2016, 21:47

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing