Miks valis pankrotihaldur Tere uueks juhiks Rehe?

Miks valis pankrotihaldur Tere uueks juhiks Aivar Rehe?  Foto: Raul Mee
Alyona Stadnik • 20. oktoober 2016 kell 9:54

„Ei ole saladus, et Aivar Rehe on suurte kogemustega tippjuht, kes oli hetkel vaba,“ selgitas Tere uude nõukogusse kuuluv advokaadibüroo Cobalt vandeadvokaat Jaanus Mody Rehe valimist piimatööstuse Tere juhatajaks.

„Pankrotihalduri eesmärk oli leida Tere nõukogusse ja juhatusse valdkonna kogemusega eksperdid. Kaardistades selliseid inimesi jõuti ka Aivarini ja tal on vajalik kogemus olemas nii piimandusest, pangandusest kui ka avalikust sektorist,“ jätkas Mody.

Tema sõnul oli kandidaate teisigi, aga vaja oli leida laitmatu reputatsiooniga tippjuhti, kellel oleks ka kohe vaba aega Terele täielikult pühenduda.

Tema sõnul on segadus Tere ümber kestnud juba liiga kaua ning kohtu eilne otsus ja sellele järgnenud pankrotihalduri otsused on esimene samm kriisi lahendamiseks ja ettevõtte päästmiseks.

„Loomulikult me ei tea keegi ette, mida kohus otsustab,“ rääkis Mody, lisades, et samas menetles esimese astme kohus Tere emafirma Elveda pankrotiküsimust pool aastat, kaaludes kõiki aspekte sügavuti. „Pankroti väljakuulutamise lahend on väga põhjalik, nii nõude selguse kui maksejõuetuse küsimuses. Lühidalt öeldes: ei saa olla selgemat nõuet kui pangale antud garantii. Ning maksejõuetuse osas – eks Elveda võib muidugi Tere väärtust paberil hinnata, kuidas soovib. Ka nii, et Tere saneerimismenetluses räägitakse, et Terel on tõsised makseraskused ning Tere pankroti väljakuulutamisest aitab vaid saneerimine, ning Elveda pankrotimenetluses, et Tere on kõige väärtuslikum ettevõte üldse. Aga fakt on see, et Elvedal on 25 miljonit eurot kohustusi ning ettevõte ei ole kuidagi suuteline neid kohustusi täitma. Ka jõudsid nii pankrotihaldur kui tema tellitud objektiivsed eksperdid ühesele veendumusele, et Elveda on püsivalt maksejõuetu,“ selgitas Mody.

Terel on Mody sõnul palju ostuhuvilisi, kuid pankrotihalduri kinnitusel ei müüda Tere aktsiaid enne, kui Elveda pankroti väljakuulutamise vaidlused on lõpuni menetletud.

Hetkel kuum