Äripäev • 8. november 2016 kell 7:48

Sotsid hüppasid umbusaldajate paati

Sotsiaaldemokraat Andres Anvelt ei usu, et altkäemaksuskandaal paneb Edgar Savisaare poliitikast taanduma.  Foto: Eiko Kink

Sotsiaaldemokraatide riigikogu fraktsiooni esimees Andres Anvelt kinnitas, et sotsidel ei ole muud valikut kui opositsiooni algatatud umbusaldusega peaministrile kaasa minna.

"Kuna peaminister on ise loonud sellise pretsedenditu olukorra, kus koalitsioonipartnerid on talle sisuliselt umbusaldust eile juba avaldanud ja ta tahab seda asja viia aja venitamise mõttes homsele, siis ma arvan, et meil ei ole valikut. Me peame opositsiooni umbusaldusavaldusega kaasa minema," ütles Anvelt ERRile.

"Ma näen siin väga selgelt kahte liini – jätkata eile õhtul alanud IRLi hirmutamist nende sattumisest kuhugi vasakpoolsesse lõksu ja teine asi on see, et 24 tundi sellises poliitilises olukorras annab võimaluse jätkuvalt kombata ja proovida Keskerakonda nõusse saada teise suuna suhtes," lisas Anvelt.

Peaminister Taavi Rõivas teatas hommikul pärast Reformierakonna kriisikoosolekut, et ei kavatse tagasi astuda.

Eile teatasid sotsiaaldemokraatide ja IRLi juhid, et Reformierakonnaga on koostöö lõppenud ja tegid Taavi Rõivasele ettepaneku peaministri kohalt tagasi astuda.

IRL ja sotsid on kõnelusi pidanud Keskerakonnaga. Sotside esimees Jevgeni Ossinovski näeb uue peaministrina Keskerakonna vastset esimeest Jüri Ratast.

Hetkel kuum