Äripäev • 30. november 2016 kell 8:29

Suureksportijad toetusi väikefirmadele ei annaks

Kaupade eksport.  Foto: PantherMedia/Scanpix

Toetused ettevõtluse arendamiseks täidavad oma eesmärki kõige paremini, kui neid kasutada end tõestanud ja tugevate ettevõtete ekspordivõimekuse arendamiseks, leiavad Eesti suurimad eksportijad.

KPMG ja Tööandjate Keskliidu värske ekspordiuuring näitab, et suurimad eksportöörid suhtuvad eksporditoetustesse pigem leigelt. "Kuid eksportijate hinnangul pole toetuste laialijagamine arvukate mikro- ja elustiiliettevõtete vahel kuigi tõhus viis maksumaksja raha kasutamiseks," selgitas KPMG Balticsi nõustamisteenuste juht Hanno Lindpere.

"Ettevõtjate hinnangul saaks ühiskond rohkem tagasi, kui keskenduks suurte ja ennast tõestanud sektorite ning ettevõtete arendamiseks, kes suudavad reaalselt luua maksutulu ja töökohti," lisas Lindpere.

Eesti suurimate eksportööride uuring näitab, et Eesti ettevõtete konkurentsivõime eksportturgudel teeb ettevõtjatele üha suuremat muret. "Meie odava ja targa tööjõu eelis on kadunud ning meist odavamad Ida-Euroopa riigid on meile kvaliteedis järele jõudnud," selgitas Lindpere.

Rahvusvahelise ärinõustamisettevõtte KPMG Baltics ning Eesti Tööandjate Keskliidu värske Eesti Ekspordiuuring 2016 hõlmas 40 süvaintervjuud suurimate eksportijate omanike ja tegevjuhtidega, haruliitude ja ülikoolide esindajatega.

Hetkel kuum