Äripäev • 10. jaanuar 2017 kell 5:28

Kaheksa ettevõtjat tegid parteidele hiigelannetuse

Üks annetajatest on Margus Linnamäe.  Foto: Andras Kralla

Kaheksa suurettevõtjat annetasid üheskoos parteidele 800 000 eurot, mis on nende väitel tänutäheks kauaoodatud otsuste eest Eesti iibeprobleemi leevendamisel, kirjutab Postimees.

Postimehe andmetel tegid detsembri lõpus 100 000 euro suuruse annetuse Bigbanki omanikud Parvel Pruunsild ja Vahur Voll, suurärimees ja Postimehe omanik Margus Linnamäe, LHV Grupi üks omanikke Heldur Meerits, Nortali juht Priit Alamäe, Skype’i asutaja Jaan Tallinn, Vestman Grupi suuromanik Aivar Berzin ja ACE Logistics Groupi omanik Karli Lambot.

Igaüks neist kandis igale praegusele koalitsioonierakonnale (Keskerakond, Sotsiaaldemokraatlik Erakond ning Isamaa ja Res Publica Liit) 28 000 ning opositsioonis olevale Reformierakonnale 16 000 eurot.

Pruunsilla sõnul tegid ettevõtjad annetuse just nüüd ja sellises mahus seetõttu, et poliitikud astusid lõpuks ometi vajalikud sammud Eesti iibeprobleemi leevendamise suunas. Väitega, et tegu oleks seaduse ostmisega, Pruunsild ei nõustunud. "Mingeid konkreetseid kokkuleppeid meil erakondadega ei olnud, küll lihtsalt meiepoolne lubadus toetada neid erakondi, kes sellise otsuse põhiseaduse preambuli täitmiseks teevad," rääkis ta.

Loe pikemalt Postimehest.

Hetkel kuum