Märt Belkin • 21. märts 2017 kell 13:47

Inspektsioon hoiatab loata maaklerteenust pakkuva firma eest

Finantsinspektsioon hoiatab loata maaklerteenust pakkuva firma eest  Foto: Veiko Tõkman

Finantsinspektsioon hoiatab, et enda kodulehel tuletisväärtpaberitega kauplemist pakkuval ja ennast litsentseerituks nimetaval firmal Ariam Investment tegelikult vastavaid lube pole.

"Finantsinspektsioon teavitab investoreid, et äriühing Ariam Investments OÜ ei oma investeerimisteenuste osutamiseks Eestis tegevusluba ja seega puudub Ariam Investments OÜ-l õigus osutada Eestis investeerimisteenuseid," seisab hoiatusteates.

Ariam kirjutab enda kodulehel, et firma on suurepärase mainega, pakub kõrgekvaliteedilisi teenuseid, kindlust ning on väga professionaalne. "Me oleme garantiidega ettevõte, lubadega ja reguleeritud," seisab veebiküljel. Firma väidab ka, justkui neil oleks investeerimistegevuseks inspektsiooni luba, mis tegelikult puudub.

Väljavõte Ariam Investmentsi kodulehelt  Foto: Kuvatõmmis

"Alusta kauplemist 3 lihtsa sammuga. Kauple kus iganes. Ainus viis võimalikkuse piire leida on minna veidi piiridest kaugemale," kutsub firma enda kodulehel üles. "Koos teeme võimatu millekski edukaks. Las me aitame."

Kodulehel teatab Ariam, et nende keskkonna kaudu saab kaubelda pea 200 reguleerimata turu (OTC) finantsinstrumendiga. Samuti võimaldavad ettevõtte partnerid firma teatel kaubelda valuutapaaridega. Kõiki tehinguid saab seejuures teha ühe konto alt, likviidsus on väga suur ning hinnavahed kogu turu kõige paremad, lubab lubadeta firma.

Hetkel kuum