Paroci käive ja kasum Eestis tõusid

Kivivill  

Kivivilla müüva Soome ettevõtte Paroci käive ja kasum Eestis tõusid. Kasvu tagas edukas müük Eesti puitmajade tehastele.

Äripäeva infopanka jõudnud ettevõtte majandusaasta aruandest selgub, et Paroc ASi müügitulu suurenes 2016. aastal (eelneva aastaga võrreldes) 6,7 protsenti 10,96 miljoni euroni. Ärikasum kasvas 18 571 euro võrra 240 124 euroni (+8,4 protsenti).

2016. aastal töötas ettevõttes keskmiselt 10 inimest. Võrreldes eelneva aastaga see näitaja ei muutunud. Käive töötaja kohta suurenes 6,7 protsenti 1,1 miljoni euroni. Keskmine brutotasu tõusis 2,3 protsenti 2651 euroni kuus.

 

AS Paroc põhitegevuseks on Soome kontserni Paroc Group OY AB poolt toodetavate kivivill-soojustusmaterjalide hulgimüük Eestis. Kivivill-soojustusmaterjalid imporditakse Eestisse Paroc Group OY AB tehastest Soomes, Rootsis, Leedus ja Poolas. Paroc Group OY on ka AS Paroci emafirma.

„Käive suurenes peamiselt tänu sellele, et müüsime edukalt Eesti puimajade tehastele soojusmaterjale,“ kirjutas ettevõte oma tegevusaruandes.

Dividende eelmisel ja üle-eelmisel aastal ettevõttest ei võetud. Põhjalikumalt saab tutvuda firma majandustulemustega Äripäeva infopangas.

Hetkel kuum