Nordic Lumber kasvatas tublisti käivet

Puit.  Foto: Andres Haabu

Puidufirma Nordic Lumber kasvatas tublisti käivet ning pööras kahjumi kasumiks.

Äripäeva infopanka jõudnud ettevõtte majandusaasta aruandest selgub, et puidu kuivatamise, immustamise ja keemilise töötlusega tegelev Nordic Lumber AS kasvatas müügitulu 31 protsenti, 2,70 miljoni euroni (võrreldes eelneva aastaga). Ettevõtte ärikasum ulatus 76 375 euroni, veel 2015. aastal oldi 68 724 euroga kahjumis.

Ettevõttes töötas 2016. aastal keskmiselt 26 inimest, võrreldes eelneva aastaga langes see näitaja 2 võrra. Käive töötaja kohta kasvas 41 protsenti 103 840 euroni. Keskmine brutotasu tõusis 10 protsenti 893 euroni kuus.

 

Nordic Lumber AS

Nordic Lumberi traditsiooniliseks põhitegevusalaks on puitmaterjali antiseptiline sügavimmutus, millega alustati 1995. aastal. Lisaks toodab ja müüb ettevõte erinevatel tehnoloogiatel põhinevaid elektriposte, hööveldatud ja muul moel töödeldud saematerjali, kuumtöödeldud puidust pakkematerjali ning erinevast puidust ehitus- ja aiandustooteid, selgub aruandest.

„Ekspordi osakaal ja välispartnerite ring suurenes. Järgnevaks majandusaastakse prognoosime taas positiivset tulemust, mille suurus sõltub eskporditegevuse kasvust ning ettevõtte edukusest jätkuvas arendustegevuses,“ kirjutas juhtkond tegevusaruandes. Ettevõttel on plaanis järgmisel aastal kaasata ka täiendavat tööjõudu.

Ettevõtte omanikud on läbi erinevate ettevõtete Tarmo Rooteman ja Mart Tooming (kummagi osalus 50 protsenti). Eelmisel ja üle-eelmisel aastal firmast dividende ei võetud.

Põhjalikumalt saab tutvuda firma majandustulemustega Äripäeva infopangas

Hetkel kuum