Baumosti müük põrus

Baumosti omanik Mait Schmidt tõdes, et uus omanik peab ettevõtte peaaegu nullist uuesti püsti panema.  Foto: Meeli Küttim
Marge Väikenurm • 7. juuni 2017 kell 8:59

Pankrotistunud Bauschmidti tütarfirma Baumosti otsemüümine ei õnnestunud, nüüd läks firma enampakkumisele.

„Hinnakäärid olid suured,“ selgitas pankrotihaldur Veli Kraavi, miks paar tõsisemat huvilist pankrotitoimkonda veenda ei suutnud.

Veel üle-eelmisel nädalal oli õhus lepingu sõlmimine, kuid selleni ei jõutud. Toimkond tahtis ostjat, kes maksaks ettevõtte eest vähemalt 100 000 eurot, kuid pakkumised jäid alla selle.

Baumost oksjonil

Praegu on Baumost enampakkumisel tunduvalt madalama alghinnaga ehk 10 000 euroga. Oksjon algab järgmisel esmaspäeval ja lõpeb kolmapäeval.

Baumost ise lõpetab viimaseid töid ja enamik töötajaid on lahkunud. „Uus omanik peab alustama praktiliselt nullist,“ ütles firma omanik Mait Schmidt.

Baumosti varasem omanik, praegu Moskvas pensionipõlve pidav Anatoli Kononenko rääkis aprillis Äripäevale, et ta ei usu Baumosti, endise K-Mosti vastupidamisse. „Arvan, et ta sureb. Kõik sõltub tööst ja ainult tööst. Ja tööd ei ole. Enne tegi asjad veel keerulisemaks ka see, et tegemist oli venekeelse ettevõttega,“ lausus Kononenko.

Jääb suurtele alla

Kononenko sõnul on Baumostil raske võidelda turul suurte tegijate, näiteks Merko, Lemminkäineni ja Nordeconiga. „Väikestel on väga raske konkureerida selliste „lendavate brigaadidega“, nagu neid nimetan.”

Kolmkümmend aastat silla- ja tunneliehitajat K-Most omanud Anatoli Kononenko loobus ettevõtlusest ja müüs firma 2015. aastal Mait Schmidtile.

Baumosti põhitegevusala on raudtee- ja maanteesildade, viaduktide ja tunnelite ehitamine ning remontimine.

Hetkel kuum